Пінополістирольна плита
Пінополістирол (Пінопласт) ― традиційний варіант утеплення, найдешевший і найефективніший!
Пінопласт – екологічно чистий матеріал, який застосовується в будівництві вже більше 40 років. Його популярність пояснюється кращими тепло- , гідро - і звукоізоляційними характеристиками. На сьогоднішній день немає жодного матеріалу, хоча б частково схожого з пінопластом.
Шумопоглинаючі і теплоізоляційні характеристики пінопласту
На початку даної статті вже наводилися дані, що пояснюють високу ефективність застосування пінополістиролу у вигляді утеплювача. В якості прикладу можна навести наступні цифри:
Його теплопровідність в 3 рази менше, ніж теплопровідність дерева або керамзиту, і в 17,5 разів нижче, ніж у цегли.
Пінополістирол завтовшки 12 сантиметрів зберігає тепло так само ефективно, як цегляна стіна товщиною в 210 сантиметрів.
Ці дані свідчать про те, що пінополістирол – один з найефективніших теплоізоляторів, представлених на ринку. Його унікальні властивості використовуються для ізоляції трубопроводів та облаштування морозильних камер. Використання утеплювача дозволяє скоротити витрати енергії, необхідної на створення певного мікроклімату всередині приміщення.
Звукоізоляційні характеристики також пояснюються пористою структурою даного матеріалу. Для того, щоб якісно ізолювати приміщення від зовнішніх шумів, потрібно шар пінополістиролу товщиною 2-3 сантиметри. Відповідно, чим більше товщина шару, тим кращою шумозахисту Ви зможете досягти.
Водонепроникність пінопласту
Пінопласт є водонепроникним матеріалом, що пояснюється унікальними властивостями полістиролу. Однак вода внаслідок капілярної дифузії може проникати між гранулами. Але навіть у цьому випадку, об'єм води в пінополістиролі не перевищує 3% від усієї його маси.
Водопроникність може підвищитися при руйнуванні гранули, але це неможливо без додаткового механічного впливу. Таким чином, при дотриманні правил будівництва пінопласт не змочується водою. Ця властивість дозволяє активно використовувати пінопласт як матеріал, що утеплює фундаменту при неможливості уникнути контакту пінополістиролу з грунтом. Крім того, він не придатний для підтримки життєдіяльності мікроорганізмів, а це значить, що він не гниє і не покривається пліснявою навіть при тривалому контакті з вологим ґрунтом.
Стійкість до хімічних впливів
Пінопласт абсолютно індиферентний до впливу речовин, що входять до складу цементу, руберойду, асфальту, гіпсу і вапна. Також він не втрачає своїх властивостей при впливі слабких розчинів кислот і лугів, не вступає у взаємодію з нашатирним спиртом, бітумом, мильними розчинами, клеючими водорозчинними фарбами, сольовими розчинами і багатьма іншими речовинами.
Однак пінопласт руйнується при дії ацетону, бензолу і деяких інших технічних рідин. На цю особливість слід звернути особливу увагу при виборі лакофарбового покриття, до складу якого можуть входити «небезпечні» для пінополістиролу з'єднання.
Довговічність і міцність пінопласту
Пінопласт не володіє високою щільністю (в 50 разів нижче, ніж у води), але, тим не менш, він показує чудову опірність при рівномірних механічних навантаженнях, як на розтяг, так і на стиск.
Пінопласт здатний витримувати роками тиск, не деформуючись, не руйнуючись і не змінюючи своїх фізичних властивостей. Наочною ілюстрацією може стати його широке використання при будівництві злітно-посадкових смуг. Показник міцності багато в чому залежить від товщини пінополістирольної плити і від дотримання правил її укладання.
Довговічність пінопласту виявлялася в ході досліджень, як в лабораторних умовах, так і в природних. Оскільки пінополістирол – це, по суті, пластмаса, вчені очікували отримати високі показники довговічності. В ході досліджень їх очікування повністю виправдалися.
Так, пінополістирол здатний зберігати свої початкові теплофізичні властивості протягом декількох десятиліть, не деформуючись і не втрачаючи своєї структури. Також було з'ясовано, що він здатний витримувати короткочасний вплив низьких (межа -180ºС) і високих (+ 95ºС) температур. Це робить пінополістирол ідеальним матеріалом утеплювача в умовах українського клімату, а також розширює сферу використання матеріалу - наприклад, допустимий його контакт з розплавленим бітумом.