Мінімальне замовлення - рулон 18 кв.м.
Азботканина АТ-4 – це один із видів ізолюючих чи самостійних жарозахисних матеріалів, що характеризується тонкістю і пластичністю. Перевагою азбестового полотна є можливість вирізати з нього шматки потрібної форми та розміру, зшивати їх, обмотувати певні деталі тощо.
Азбестова тканина - це хороший і недорогий пожежозахисний і теплоізолюючий матеріал.
В основі лежать азбестові нитки шляхом переплетіння поздовжніх і поперечних волокон на ткацькому устаткуванні. До азбесту, для підвищення міцності, додають певний відсоток інших натуральних або синтетичних ниток - бавовни, віскози або лавсану. Відсоткова частка таких добавок у складі асботканини може становити від 5 до 18%.
Існує близько 20 різновидів азботканини, що варіюються за щільністю, товщиною волокон, розміром комірок плетіння, гладкості і т.д.
Азботканини мають широку сферу застосування:
- у тепломережах, де виконують функції теплоізоляції та прокладочного матеріалу;
- для створення ущільнення в елементах котелень, печей та іншого нагрівального обладнання;
- застосовується при пошитті спецодягу, який повинен бути стійким до нагрівання і захищати людину від високої температури, іскор і т.д. Це спецкостюми пожежників, захисний одяг для людей, які працюють у гарячих цехах тощо.
У виробництві азботканини використовується тільки хризотил-азбест – це безпечний матеріал, який не має канцерогенних властивостей. Він є шаруватим матеріалом з пучків тонких волокон. Вони мають дуже високу стійкість до розривів – за цим показником їх можна порівняти зі сталлю. Таке азбестове полотно безпечне для людини.
Азбестове полотно випускається в рулонах. Ширина тканини може бути від 1 м. Матеріал має природний білий або жовтувато-коричневий колір із шорсткою текстурою.
Азбестова тканина має наступні властивості та особливості:
Вогнестійкість, термоізоляційні властивості. Саме вони забезпечили асботкані найбільш широке застосування у промисловості: вона застосовується при виготовленні вогнетривких матеріалів та ізоляторів.
Гнучкість. Полотно легко згинається, не розтріскується і не рветься. Це тканина, яку при необхідності можна складати, скручувати в рулони, зручна для транспортування на великі відстані.
Стійкість до біологічних впливів. Матеріал не руйнується грибком, пліснявою чи мікроорганізмами. Це забезпечує асботканині тривалу експлуатацію навіть в умовах частого контакту з підвищеною вологістю середовища.
Стійкість до дії хімічних речовин. Матеріал не руйнується при контакті зі слабкими кислотними та лужними розчинами. Це підвищує термін його використання в агресивних середовищах. Азботканина може використовуватися в котельних та при ізоляції різного промислового обладнання.
Мінімальна електропровідність. Завдяки діелектричним властивостям азбестове полотно використовується як ізолятор. Воно практично не пропускає електрострум.
Невисока звукопровідність. Тканина з волокнами азбесту може використовуватися як шумоізолятор, оскільки вона має здатність блокувати поширення звуків.
Азботканина має великий попит як вогнетривкий, електро-, тепло- і шумоізоляційний матеріал.
Основні марки азбестової тканини: властивості та особливості
Виробництво азбестової тканини ведеться відповідно до ГОСТ 6102-94. Залежно від відсоткового вмісту мінеральних волокон у складі виділяють різні марки, їх кілька десятків. Марки класифікуються в тому числі за сполучною речовиною, що використовується у складі, від якої залежить міцність і довговічність готового матеріалу. Найбільш затребувані різновиди:
АТ-1С. Це азбестова тканина, виготовлена на основі натуральних бавовняних волокон, вона може застосовуватися для виготовлення прогумованого полотна. У її складі є до 85% мінеральних компонентів, матеріал здатний витримувати нагрівання до 400 градусів С.
АТ-2 та АТ-3. Ці марки відрізняються меншою концентрацією мінерального волокна, вона сягає 81%. Матеріал може використовуватися для виготовлення асботекстолітів, з нього виготовляють різні види ізоляції. Товщина АТ-2 - 1,7 мм, АТ-3 - 2,5 мм.
АТ-4 та АТ-5. Як з'єднувальна речовина для цього виду полотна застосовується латунний дріт, а не текстильне волокно. В результаті матеріал набуває дуже високої міцності та стійкості до розривів, це дає можливість застосовувати його в екстремальних умовах. Товщина АТ-4 - 3,1 мм.
АТ-6. Концентрація мінерального волокна у тканині цієї марки досягає 95%, сполучною речовиною виступає бавовняне волокно.
АТ-7, АТ-8 та АТ-9. Такі марки стійкі до сильного нагрівання, здатні витримувати температуру до 450 градусів С. У складі є до 90% мінерального волокна.
АСТ. В основі цього матеріалу лежать азбестові нитки та скловолокно, вони скручуються спеціальним чином і переплітаються між собою. Отримана тканина застосовується при виготовленні жароміцного одягу.
Перераховані лише базові марки асботканини, які набули найбільш широкого поширення. На їх основі виготовляються спеціальні матеріали, що мають покращені експлуатаційні характеристики.
Правила роботи з азбестовою тканиною
Під час роботи з азбестовою тканиною у повітря виділяється мікроскопічний пил, що містить частинки азбесту. Її допустима концентрація не повинна перевищувати 2 мг/м3 при одноразовому контакті або 1 мг/м3 протягом робочої зміни. Щоб не допустити негативного впливу азбестового пилу на здоров'я робочого персоналу, його необхідно забезпечувати засобами індивідуального захисту та дотримуватись встановлених нормативів з вентиляції виробничих приміщень.
Виготовлений матеріал пакується в поліетиленові мішки або полімерну плівку, рулони фіксуються шпагатом. Оскільки азбест не є пальним матеріалом, він має низьку пожежну небезпеку. Правильне поводження з асботканиною та дотримання норм зберігання продовжує термін її використання. Матеріал зберігається в сухих приміщеннях, що провітрюються в герметичних упаковках. При транспортуванні азбестову тканину змочують водою, щоб унеможливити поширення великої кількості пилу.
Напрями використання азбестової тканини:
Виготовлення жароміцних костюмів, які використовуються пожежниками та рятувальниками. Вони виготовляються з тканини, здатної витримувати дуже високі температури і не спалахувати при контакті з відкритим полум'ям.
Виробництво асботекстоліту. Це шаруватий міцний матеріал з діелектричними властивостями та високою механічною міцністю. Шари асботканини просочуються спеціальними смолами та з'єднуються між собою методом гарячого пресування.
Виготовлення теплоізоляційних плит. Азботканина допомагає підвищити енергоефективність різних будівель та споруд, а також уповільнити поширення шумів.
Виробництво матеріалів, що застосовуються у гасінні пожеж. Також вогнетривкий матеріал застосовується при зведенні печей та встановленні котельного обладнання.
Це далеко не повний перелік напрямків використання. Азботканина застосовується у промисловості, будівництві, пошитті спецодягу, виготовленні ізоляційних прокладок та багатьох інших виробів. Використання екологічного матеріалу без канцерогенної небезпеки додатково розширює можливості застосування у виготовленні одягу різних типів та виробництві ізоляторів для будівель та споруд.
Основні | |
---|---|
Країна виробник | Китай |
Форма поставки матеріалу | Тканина |
Максимальна робоча температура | 400 град. |
Тип матеріалу | НГ (негорючий) |
Екологічна безпека матеріалу | Безпечний |
Товщина | 3.1 мм |
Ширина | 1200 мм |
Виробник | АСТ |
Розміри | |
Рулон | 18 кв.м. |
Форма поставки матеріалу | |
Відвантаження | Рулонами |
- Ціна: 380 ₴/кв.м